Benelux - part IV - Rotterdam

Monday, June 13, 2016

Poslední zastávka, poslední text. 
Konečně budu moct usínat s čistym svědomim, že nejsem uplně k ničemu. 

Po dnu a večeru strávenym v Amsterdamu jsme opět vlakmo přesunuli do naší cílový stanice. Jízdenka na vlak stála 14,80 EUR a cesta byla super pohodová. Jelikož jsme měli v Rotterdamu dohromady asi jenom 4 hodiny čistýho času před cestou na letiště, nijak extra jsme se po městě necourali. Na nádraží jsme si koupili jízdenku na mhd a metrem se vydali na druhou stranu Erasmusbrug mostu, kterej jsme si pak prošli pěšky zpátky. Na něm samotnym neni nic zvláštního (i když jako je, je hezkej), ale z něj je super výhled na největší přístav Evropě a moderní kancelářskou čtvrť Wilhelminaplein s mrakodrapama.

Tramvají jsme se pak přesunuli k nejvíc ujetý atrakci Kubuswoningen, což jsou domy vystavěný v podobě různě nakloněných žlutých kostek.  Chvíli jsem měla chuť na někoho zazvonit a jít se podívat dovnitř, hlava mi prostě nebrala, že tam lidi můžou vážně normálně fungovat. 
Hned naproti je další super místo - nákupní centrum Markthal. Je to neuvěřitelná stavba do oblouku, s obrovskym atriem uvnitř, kde jsou trhy s čerstvou zeleninou a ovocem, rybama, masem, všude samý sladkosti, sýry, fresh bary a bistra. A když při nakupování zvednete hlavu, rozprostře se nad váma neskutečná grafika. Ta se prý s časem obměňuje, my mohli obdivovat gigantický lilky a jabka. 

Pak už jsme se courali zpátky k nádraží, odkud nám jel autobus na letiště. Cestou jsem poslala poslední pohledy, dokoupila zásoby waflí, dokouřili jsme amsterdamský gram (což se mimo Amster nesmí, ale jsme rebelové!) a dali Beneluxu s bohem. 

A co vy a cestování s batohem?

---

Předchozí články:

 1. Benelux part I - Brusel
 2. Benelux part II - Den Haag
 3. Benelux part III - Amsterdam

4 COMMENTS

 1. Rotterdam mám na seznamu ve svým plánovaným Eurotripu. :) Navíc tam bydlí naše rodinná kamarádka.
  A vlastně díky tobě tam asi zařadím i Amstr, Brusel i ten "hnusnej" Den Haag. :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hezky pěkně, to mě těší :D

   Delete
 2. Jinak máš ze všech těch měst moc hezký fotky. :) (y)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jsem zrovna zajížděla novej ajfon, se divim, že ty deště přežil :D Děkuji :*

   Delete

Zpátky do minulosti

Máš něco na srdci?

Name

Email *

Message *