Žena, pes a cosi mezi nebem a zemí

Sunday, January 17, 2016


Seznamte se s Alicí.

Alice van Kempen je umělkyně, fotografka, která ze všeho nejradši fotí svýho psa. Takovejch, jako je ona, existujou tisíce, ale její tvorba je v něčem jiná. Alice nefotí uslintaný štěně v růžovym koši, nefotí rozesmátýho labradora na kytičkovatý louce, ani zubatou čivavu v ujetejch kostýmech. 

Ne, Alice fotí svojí bulteriérku Claire. A fotí ji v dost divnejch pózách na dost divnejch místech. Řekněme opuštěnejch, hnusnejch, takovejch těch zádomrazících, kde byste rozhodně nechtěli bejt ve dne, natož v noci. Z její tvorby na mě ječí rozklad a úpadek, stísněnost, hnus, odpor, strach. Ale ten čokl to zachraňuje. Dává tomu všemu hnusu světlej záchrannej bod a člověk až věří, že v tom všem úpadku může existovat něco dobrýho a hezkýho. A já si přesně takhle představuji naší společnost. 


"My footsteps echo throughout the empty hall, the doors are all closed. I open the door, the one at the end of the hall. Wow, this exceeds my wildest expectations – lots of decay, an old pram, beautiful wallpaper and an old bird cage. Perfect, just perfect. But even more surprises wait for us behind closed doors."
Tohle rozhodně neni oficiální prezentace slečny Alice.  Je to jenom můj subjektivní pocit, protože se bojim volezlejch starejch panenek a rozpadlech baráků (pravděpodobně nějaký trauma z dětství). Takže za to mě klidně pošlete do háje. Ale ty fotky zčekněte, stojej za to. 
my-urbex-adventures-with-claire2

Jaký emoce vyvoválaj fotky ve Vás?
---

0 COMMENTS

Zpátky do minulosti

Máš něco na srdci?

Name

Email *

Message *