Cake mania - level up!

Monday, October 07, 2013

No dobře, o žádný chytrý hro-aplikaci tu neni řeč. 

Mohla by bejt, ale můj mobil není natolik chytrej, aby nějakou hru vůbec podporoval a tablet se již několik dní postrádá. Ach jo. Nebo ach ne, každopádně o dorty tu fakt jde. A konkrétně o mé dorty. Tedy abych byla zcela přesná, o dorty vytvořené mnou. 

Nemožný? Spíš nepravděpodobný, nicméně pravda. Nesnášim vaření, nesnášim pečení, nejde mi to, neumim to. Můžu si recept přečíst třeba dvacetkrát, naučit se ho nazpaměť, umět ho pozpátku nebo podle něj udělat každej podělanej krok a ještě to třikrát zkontrolovat, ale výsledek neni NIKDY stejnej. Ani podobnej. Ani vzdáleně příbuznej. Že je tohle nemožný? Ne, tohle je uplně normálně možný, v mym vesmíru pravděpodobný v 10 případech z 9. Dabl ach jo. Nicméně i můj vesmír, kterému slovo kuchyň, kuchař, udělat něco správně nebo dokonalý výsledek nic neříká, má naštěstí ve svém repertoáru i něco jako celkem ucházející nebo výjimečně se ti něco povedlo, retarde. Takovej výtvor pak nejčastěji putuje do rukou nebohého oslavence, který musí dort ocenit a ještě se tvářit, jak strašně dobrý to je. I když  neni. Ale to je život, že jo. Mým poslední výtvorem byl narozeninovej dort pro lavrbóje. Nechtělo se mi do toho, protože on je pan kuchař a vlastně pravej opak mě - na co sáhne, to se povede a je fakt jedno, jestli jde o marinovaný humry nebo stavbu kompostu. Takže jsem fakt dlouho vybírala recept i motiv, i když ten byl vzhledem k jeho nově objevenýmu hobby (který mu mimochodem taky hned šlo, fakt nechápu!) uplně jasnej, a nakonec se teda rozhodla - bude to terč s šípem a recept ukradnu u skvostný Veroniky. Když pak ale přidala článek, ve kterym popisovala hrozný muka s pečením toho samýho dortu, pro kterej jsem se rozhodla, chtělo se mi challenge odakceptovat a někam zalízt. Protože když ona má problém, tak já u toho minimálně zahynu. 

No, od pravdy jsem daleko nebyla. Korpus byl sice chuťově skvělej, ale po rozříznutí z něj zbyly jenom drobky. Spodní díl ale naštěstí držel silou nevimčí vůle, takže jsem na něj polevou (uplně nevim jestli si to zaslouží název ganache) nalepila všechny ty rozdrolený drobky a pořádně to oplácala ještě shora i z boků, aby to dort aspoň vzdáleně připomínalo. Nevěřila jsem tomu, ale ganache přes noc ztuhla a výsledek vypadal celkem poživatelně. Na řadu však přišlo barvení fondánu, válení fondánu, křičení a nadávání na fondán, a potahování dortu. Ne, nebyla to sranda, jo, byla jsem sprostá. Ne, nevypadalo to jako na fotce, ale jo, celkem spokojená jsem nakonec byla. Vizuálně dort vypadal dobře, radostné úsměvy taky vykouzlil a celkově tu narozeninovou atmosféru pěkně čokoládově provoněl. Nicméně nechtěla jsem šetřit na kvalitě, takže jsem nakoupila bambilion kvalitní hořký čokolády, což se ve výsledku ukázalo jako fail, aspoň pro moje chuťový buňky. Na druhou stranu fondán se díky několika vrstvám ukázal jako odporně sladká záležitost, takže se ty hořkosladký (pa)chutě nakonec celkem vyvážily. A jako bonus galerie (skoro) všech mých dosavadních výtvorů:

pro mou ženu, tušim že snad k 17tinám. To už je pravěk!

Tenhle a ten samej ve žlutym provedení jsme zase pekly se ženou spolužačkám

haha, k tomu se snad ani nebudu vyjadřovat

Moje dortová forma a asistence Sáře přispěli ke vzniku poníků ve stáji

občas jsem si práci trochu ulehčila, no

tenhle už znáte ;))

narozeninový cupcaky pro dvě nejlepší ženský k 60tinám.  pekli jsme je s drahoušem a fotky nechali tisknout na jedlej papír - doporučuju, má to úspěch!

A na závěr důkaz toho, že je pečení velice intelektuální záležitost!

Jak jste na tom s vařením/pečením? A najde se nějakej chudák, co je v kuchyni stejně marnej jako já? Klidně mi i lžete, hlavně když se někdo najde :D

16 COMMENTS

 1. Tak ty píšeš jak to nesnášíš a zkazíš na co šáhneš a pak vytáhneš takový esa. Vážně nádherný výtvory (no dobře,neochutnala jsem je..), ale minimálně úžasně vypadají. Já bych to nedala, u mě i obyčejná kakaová buchta vypadá..... divně. :D Jinak ten poslední gif je skvělej!! No a já jsem prostě taky taková,že vaření a pečení ráda nemám :(:D

  ReplyDelete
 2. Jo a, jaks udělala ten strom? Ten design je prostě opět perfektní!!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Esa to fakt nejsou :D Něco se jíst dalo, ale něco třeba vůbec ne. Pro mě je vaření prostě čirej stres - že něco zkazim, že něco zapomenu přidat, že se to nepovede, že se to povede, ale nebude to k jídlu.. prostě žádná zábava a odreagovačka jako pro někoho :D Jsem ráda, že v tom nejsem sama.. A u vás vaří přítel nebo se do toho prostě musíš dokopat? Jinak strom jsem našla na weheartitu, fakt jsem se s nim nekreslila :D v photoshopu jsem akorát přidala ten citát a hotovo, žádný veký sr*ní ;))

   Delete
 3. Prý: marnej jako já. Jsi bohyně pečení! :*

  ReplyDelete
  Replies
  1. Haha, hlavně že jsi jedna z těch, co dostali téměř nepoživatelnej dort :D

   Delete
 4. Mě se tak trošku hodně líbí tvoje záhlaví!! Nicméně - co mi to děláš :D Všechno bych ti hnedka snědla, samý yumminky, ovšem nejlepší jsou ty cupcakes s fotkama :)) se inspiruju asi někdy!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ó díky, ale já nejsem autor (bohužel) toho stromu, takže moje zásluhy to zas tak moc nejsou, hehe. Určitě se inspiruj, mělo to největší úspěch, kdo by se nechtěl zakousnout do svý hlavy, že jo.. :D

   Delete
 5. Wooow, tolik cukru pohromadě! :-)) Už mám 5 kilo nahoře :-)

  World By Bella

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ještě že to z dívání nejde ;))

   Delete
 6. Mně přijde odporně sladký i pravý marcipán. Fondány a tyhle různý potahovací hmoty jsou už vůbec hrůza nacpaná cukrem, nemám je ráda a považuju to za umělý zvěrstvo. Ale máš můj obdiv, že ses do toho pustila, na potahovaný dorty se mi hezky dívá, protože se z toho s trochou šikovnosti dá vymodelovat všechno možný a moc hezky to vypadá. :-)
  A určitě u čokolády neplatí, že čím víc kakaa, tím víc Adidas. :-) Většina lidí kvalitní čokoládu chuťově neocení a je dobrý zůstat u mléčný klasiky (byť teda od nějaké prověřené značky, zas nekoupit to první, co člověk vidí). Je to prostě ukrutně hořký.
  Já osobně sladké nemusím, dorty jsem svým nejbližším zarazila definitivně. Nechci ovocný dort, na kterým se budou plácat rozmáčený kompotovaný broskve a jahody bez chuti, radši si místo toho koupím kilo zrovna sezónního čerstvýho ovoce, který sním jen tak, ani nestojím o piškot s krémem a umělou wannabe šlehačkou. A tak se mi každý svátek/narozeniny sejde několik tabulek čokolády, kolem kterých pak chodím ještě za dva měsíce jak mlsný kocour a bojuju s pocitem, že to prostě nemůžu jen tak ztláskat. :-)

  ReplyDelete
 7. Tak to ti závidím, že kolem čokolády dokážeš dlouho chodit, já jí dokážu jen rozbalit a sníst :D Osobně dorty dostávám ráda - mám dva tři dny co snídat ráno ke kafi a navíc mě baví to, že si s tím dá někdo práci a přenese do toho kus sebe. Většina lidí, co mi kdy dala dort, má výtvarný nadání, takže každej z nich byl vlastně takovým malým jedlým uměleckým dílem :))

  ReplyDelete
 8. krásne tortičky, škoda že neviem vobec piecť :D

  CHRISTMAS GIVEAWAY

  ReplyDelete
 9. Lhářko prolhaná. Všichni se po tvých dortech můžou utlouct. :D

  ReplyDelete
 10. Měla bys ochutnat mojí bábovku "Sahara v krku" nebo čokoládové cookies "Tvrdá placka slitá dohromady jenom ne kukís" nebo cuketovou buchtu "syrové těsto chutná skvěle ale upečený je to k zblití". :D Tím moje pečení skončilo. :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. debile! :D nevěřim ti ani slovo, abys věděla :))

   Delete

Zpátky do minulosti

Máš něco na srdci?

Name

Email *

Message *