Easteration

Sunday, March 31, 2013

Pro stejně aktivní lidi, kterých se barvení vajíček týká až v pokročilých nočních hodinách z důvodu lenosti a tak vůbec, přináším trochu zcizené inspirace. Nevim z jakýho sprostýho důvodu jsem si poslední dva roky myslela, že se daj vejce zdobit jenom roztavenou voskovou a ještě k tomu pěkně blbě, a neexistuje jiný kreativní vyžití. A proto ó díky ti všemocný internete a člověku se záviděníhohodou fantazií, že u mě letos Velikonoce nebudou tak nudný. Teda když se zvednu z kanape a začnu konečně něco dělat. Muhehe. 

Nakresli to
Popadněte své ratolesti, sestřičky, bratříčky nebo děcka od sousedů, dejte jim do ruky fixy a někam je zavřete. Budete sami překvapení, jak jsou dětské ruce ve spolupráci s nezkaženým mozkem kreativní. Pokud děcko k dispozici nemáte, nezoufejte, taky to zvládnete. Námětů, kterými ozdobit svá vejce, je nespočet - použít můžete jak velikonoční motivy, tak věci každodenní potřeby a spotřeby, neurčité tvary a ozdobné prvky, námětem vám může být zkrátka cokoliv.


Polep to
Další variantou jak udělat vajíčka míň nudná je polepit je. Tady se nabízí několik možností, jak postupovat :
  1. koupíte samolepky a vajíčka polepíte. Hotovo.
  2. rozstříháte ubrousky a se zapatlanýma rukama od lepidla je ubrouskovou metodou nalepíte.
  3. inspirujete se svou rodinou a pro každého koledníka vytvoříte vajíčko s jeho podobiznou.
  4. pokud jste minimalisté, vystačíte si s obyčejným kusem ozdobné lepenky nebo staniolu.


Black&white to
Kdo říká, že se černá nehodí? Navíc k tvorbě postačí obyčejný černý fix, což určitě potěší všechny nízkonákladově smýšlející tvůrce. 


Obarvi to
Ale originálně! Vymáčkněte ze své představivosti všechno a pořádně se vyřáděte. Nápomocná vám v tomhle případě může být instalatérská páska, se kterou vykouzlíte různá proužky, puntíky i barevné přechody. Dětskou radost (zejména u malých slečen) pak vykouzlíte pomocí třpytek, kuliček a metalických nebo mramorovaných barev, které se už dají běžně sehnat i v samošce. Zkrátka tvořte a bude vám tvořeno :)


Přeju všem odvážlivcům hodně zdaru a pevný nervy, protože to je věc, kterou většinou při všech možnejch ručních pracích postrádám. Nechť jste na tom všichni líp než já. Hepy ístr všem :))

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
obrázky čerpány na: pinterest.com a weheartit.com

1 COMMENTS

  1. Velikonoce bytostně nesnáším, ale tohle je paráda! příští rok to možná zkusim!

    ReplyDelete

Zpátky do minulosti

Máš něco na srdci?

Name

Email *

Message *